Parafia w Wieliczce BETA 1
[Rozmiar: 13451 bajtów]

 

 

Program kolędy dostępny jest na nowej stronie internetowej parafii: www.klemens.parafia.info.plKolęda - w tradycji katolickiej to wizyta duszpasterska w domach wiernych, odbywana przez kapłana miejscowej parafii w okresie po Bożym Narodzeniu. Podczas kolędy ksiądz błogosławi rodzinie i całemu domostwu na rozpoczynający się nowy rok, odmawiając specjalną modlitwę.

Wizyta duszpasterska jest okazją do aktualizacji kartotek parafialnych, rozmowy z mieszkańcami, przeważnie łączy się z dobrowolnie składaną ofiarą na potrzeby parafii, rzadziej z poczęstunkiem. Kolędującemu kapłanowi towarzyszą ministranci.

Do kolędy tradycyjnie przygotowuje się stół z krzyżem, świecami, wodą święconą i kropidłem. Dzieci czasem są odpytywane z katechizmu, pokazują zeszyty do religii, "w nagrodę" otrzymują pamiątkowe obrazki. (za www.wikipedia.pl)


Zakończyliśmy tegoroczną wizytę duszpasterską w rodzinach naszej parafii, serdecznie dziękujemy za życzliwość serdeczne przyjęcie.

Bóg zapłać za złożone przy tej okazji ofiary, które w części przekazujemy na kapłański Fundusz Emerytalny i Fundusz Pomocy Dzieciom SOS. 


WebDesign Pablo
WebMaster Chudy
© www.complex-media.pl
© complex-media 2006