Parafia św. Klemensa

Ogłoszenia parafialne

18.02.2018

I Niedziela Wielkiego Postu

Zachęcamy do podejmowania rozważania Męki Pana Jezusa poprzez nabożeństwa pasyjne w naszym kościele:
- w piątki Droga Krzyżowa o godz. 16.15. dla dzieci, a o godz. 17.00 dla dorosłych
- w niedziele Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00

Za pobożne uczestnictwo w tych nabożeństwach pasyjnych można uzyskać łaskę odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami, czyli: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa w intencjach Ojca Świętego.

Przed kościołem rozprowadzane są baranki paschalne Caritas.

W ramach dobrego przygotowania do Świąt Wielkanocnych będziemy przeżywali w dniach od 4 do 7 marca rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi ks. Prof. Jacek Siewiora. Nauki będą na każdej Mszy niedzielnej oraz w poniedziałek, wtorek i środę podczas Mszy świętych o godz. 8.00 i 18.00. Nauki stanowe będą po wieczornej Eucharystii. Specjalna Msza Święta dla chorych będzie w poniedziałek 5.03. o godz. 10.00 poprzedzona spowiedzią chorych pół godziny przed Mszą świętą.

W następną niedzielę zapraszamy młodych na „Młodzieżowe Ostatki w Wieliczce.” Na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy razem z wami modlić się o dobrą żonę i dobrego męża. Niech to będzie czas refleksji nad pięknem miłości, której dawcą jest sam Bóg.

Zapraszamy także na codzienną Koronkę do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00 i Adorację Najświętszego Sakramentu. Okazja do spowiedzi w naszej świątyni w dni powszednie od 7.00 do 8.00 i od 17.30 do 18.00. W niedziele podczas Mszy świętych.

Na wyjątkowy czas Wielkiego Postu, przemiany i nawrócenia życzymy wszystkim szczególnego Bożego wsparcia.

Wszystkim życzymy wiele łask Bożych na cały tydzień.

Parafianom i Gościom życzymy obfitości łask Bożych na nowy tydzień.

Parafia Rzymskokatolicka św. KLEMENSA w Wieliczce

“Wy jesteście solą dla Ziemi”

Mateusz 5, 13